Karikatūrų Paroda

„Daryk pokytį TU“

Gegužės 11-28 d. – Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje turi daugiau nei 100 metų dvišalio bendradarbiavimo su Lietuva istoriją. Per tą laiką šis bendradarbiavimas ne kartą padėjo apginti žmogaus teises. Vienas tokių pavyzdžių yra Nyderlandų konsulas Lietuvoje Jan Zwartendijk, kuris Antrojo pasaulinio karo metu sukūrė daugiau nei 2000 vizų, padedančių užtikrinti saugų Lietuvos žydų persikėlimą į Nyderlandams priklausančią Kurakao salą, taip išgelbėdamas jų gyvybes. 
Be galo svarbu nepamiršti tokių istorinių pavydžių kaip Zwartendijkas, kuris mus moko apie kritinio mąstymo svarbą, savybę, leidžiančią teisingai pasirinkti, apsaugoti žmogaus teises ir paremti mūsų europines ir demokratines vertybes. 
 
Organizuodami parodą „Daryk pokytį TU“ tikimės įkvėpti kiekvieną žmogų, kad jis gali atlikti svarbų vaidmenį ir prisidėti prie žmogaus teisių įgyvendinimo. Nebūtina būti konsulu ar Nobelio premijos laureatu norint apginti žmogaus teises ir pakeisti istorijos eigą. Jūsų priimti sprendimai, net ir labai maži gali prisidėti prie geresnio rytojaus. 

Paroda „Daryk pokytį TU“ bus trilogija. Paroda turėtų būti atidaryta gegužės 10 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir apjungs dvi pirmąsias šios trilogijos dalis:
 
1.      PRAEITIS: karikatūrose – istoriniai sektini pavyzdžiai, pakeitę žmogaus teisių judėjimą. Tarp jų bus dvi karikatūros apie Nyderlandų konsulą Janą Zwartendijką ir dvi apie Andrejų Sacharovą. 
2.      DABARTIS: karikatūros, vaizduojančios šiandieninius pavyzdžius ar įtaką darančius asmenis, kurie bando sukurti geresnį rytojų.
 
Trečiasis ir paskutinis segmentas, reprezentuojantis Lietuvos jaunimo balsus, bus pristatytas antrojoje 2021 m. pusėje!
 
Parodą „Daryk pokytį TU“ kartu su Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centru prie VDU organizuoja „The Next Movement“.

The Andrei Sakharov Research Center contributes to the development of a pluralist and democratic society in Eastern Europe and the former Soviet Union.

Sign up for newsletters

Please provide your name and e-mail address:

Contacts

Andrei Sakharov Research Center
Daukanto 27, offices 304-307
44249 Kaunas, Lithuania

office@sakharovcenter.eu
www.revivingthehelsinkispirit.org

In cooperation with BADE.nl